Dovolená v Itálii

1. června 2014 v 14:43 |  Itálie
Dovolená v Itálii může být zajímavou alternativou pro turisty, kteří zrovna nemají moc peněz nazbyt nebo mladé rodiny s malými dětmi, které nechtějí kvůli koupání v moři cestovat příliš daleko. Výhodou Itálie je skutečnost, že poměrně blízko České republiky mají turisté možnost volit, zda chtějí svůj volný čas v Itálii trávit v malém a klidném letovisku s minimem dalších rekreantů či být naopak ubytováni v živém a pulzujícím středisku, kde zábava a bujarý noční život končívá až brzy nad ránem.

Vedle světoznámých letovisek na pobřeží Jaderského, Jónského a Tyrhénského moře je Itálie též zemí bohatou jak na historické památky a další zajímavá místa, která vytvořil nebo alespoň spoluvytvářel člověk, tak na přírodní skvosty a bohatství.

Pro rodiny s dětmi jsou vhodná především letoviska na severu Itálie, podél jaderského pobřeží. Mezi ně patří Lignano, Bibione, Caorle, Lido di Jesolo a další. Lignano, které administrativně patří do kraje Fruli Venezia Giulia, je oblíbené především díky svým písečným plážím s pozvolným vstupem do moře a spoustou možností, jak zabavit malé děti. Namátkou je určitě třeba zmínit zdejší aquaparky a zoo a pro dospělé zase golfová hřiště a četné historické památky.


Letovisko Bibione, které leží jen asi 3 kilometry od Lignana, ale spadá už pod kraj Veneto, nabízí svým návštěvníkům vedle dlouhých písečných pláží také lunapark, ve kterém se budou bavit nejen děti, ale i dospělí. Městečko Caorle, ležící ještě o 10 kilometrů jihozápadně od Bibione, je známé malebným rybářským přístavem a především svým krásným historickým centrem.

Směrem k Benátkám se pak nacházejí letoviska Eraclea Mare a Lido di Jesolo, z nějž je to do benátské laguny jen asi 10 kilometrů. Není divu, že většina turistů, kteří tráví svůj volný čas na plážích Jesola, si najde alespoň jeden den na výlet lodí do tohoto světově proslulého a jedinečného města.

Pro milovníky malých zastrčených letovisek je ideálním místem pro dovolenou v Itálii nejjižnější výběžek Apeninského poloostrova Kalábrie. V tomto regionu je východní pobřeží Jónského moře daleko členitější a místo dlouhých písčitých plážíjako na severu se tady turisté koupou na daleko menších plážích s hrubším povrchem. Absence jemného písku s sebou ovšem nese jedno velké pozitivum v podobě dokonale čistého a průzračného moře.

Západní pobřeží Itálie v provincii Kalábrie podél Tyrhénského moře se vyznačuje plážemi s hrubým pískem popřípadě oblázky, na východní straně u Jónského moře zase převládají široké písčité pláže, ovšem na rozdíl od těch na severu mají daleko strmější vstup do moře a nejsou lemovány šňůrou promenád, obchodů a diskoték. Mezi nejoblíbenější kalábrijská letoviska patří Capo Vaticano, Tropea nebo Santa Maria del Cedro.

Ne každý ovšem chce během své letní dovolené v Itálii pouze lenošit a užívat si slunečních paprsků na lehátku na vyhřáté pláži. Spousta turistů míří během letní sezóny do italských hor či k některému z italských jezer. Nejznámějším jezero Itálie je bezesporu jezero Lago di Garda, které se nachází na hranici třech regionů Trentino, Lombardie a Veneto a ke kterému míří především příznivci aktivní dovolené a nejrůznějších adrenalinových sportů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama