Červen 2014

Dovolená v Itálii

1. června 2014 v 14:43 Itálie
Dovolená v Itálii může být zajímavou alternativou pro turisty, kteří zrovna nemají moc peněz nazbyt nebo mladé rodiny s malými dětmi, které nechtějí kvůli koupání v moři cestovat příliš daleko. Výhodou Itálie je skutečnost, že poměrně blízko České republiky mají turisté možnost volit, zda chtějí svůj volný čas v Itálii trávit v malém a klidném letovisku s minimem dalších rekreantů či být naopak ubytováni v živém a pulzujícím středisku, kde zábava a bujarý noční život končívá až brzy nad ránem.

Vedle světoznámých letovisek na pobřeží Jaderského, Jónského a Tyrhénského moře je Itálie též zemí bohatou jak na historické památky a další zajímavá místa, která vytvořil nebo alespoň spoluvytvářel člověk, tak na přírodní skvosty a bohatství.

Pro rodiny s dětmi jsou vhodná především letoviska na severu Itálie, podél jaderského pobřeží. Mezi ně patří Lignano, Bibione, Caorle, Lido di Jesolo a další. Lignano, které administrativně patří do kraje Fruli Venezia Giulia, je oblíbené především díky svým písečným plážím s pozvolným vstupem do moře a spoustou možností, jak zabavit malé děti. Namátkou je určitě třeba zmínit zdejší aquaparky a zoo a pro dospělé zase golfová hřiště a četné historické památky.