Španělské skvosty

29. ledna 2014 v 18:07 |  Španělsko
Ten, kdo již někdy navštívil Španělsko, většinou potvrdí, že jde o nádhernou zemi plnou kontrastů. Do této země v jihozápadním cípu Evropy míří turisté nejčastěji kvůli strávení dovolené. Najdou se ale mezi nimi i tací, kteří před lenošením na pláži a koupáním dávají přednost poznávání nejen konkrétní země, kterou navštívili, avšak i její historie a kultury.

Španělsko se nachází na Pyrenejském poloostrově a dlouhodobě patří mezi nejnavštěvovanější evropské destinace. Své návštěvníky láká mimo jiné na vyhlášené katalánské víno, příjemné romantické procházky po písečných plážích táhnoucí se podél teplého šplouchajícího moře a pochopitelně též na velmi zachovalé památek z dob dávno minulých.

Kdo chce poznat opravdové Španělsko, musí navštívit hlavní město Madrid. Historické památky zde byly bohužel v průběhu věků ve většině zničeny a dochoval se tudíž pouze zlomek toho, co bylo v Madridu za prošlá staletí vybudováno. I tak se i madriďané snaží o znovuvzkříšení jeho kdysi slavných krás. Centrem veškerého dění ve městě bývá obvykle náměstí Puerta del Sol, které ožívá hlavně s příchodem soumraku. O věhlas Madridu se velmi zasloužil spisovatel Miguel de Cervantes a na jeho počest stojí ve městě pomník, jež připomíná nejen osobu spisovatele, ale i jeho známé postavy Dona Quiota a Sancho Panzu.


Dalším turisticky významným španělským městem je Barcelona. Ta se nachází v Katalánsku a do povědomí celého světa se dostala mimo jiné pořadatelstvím letních Olympijských her v roce 1992. Své příznivce si však získala také unikátními architektonickými prvky a zajímavým urbanistickým řešením. Zřejmě nejvýznamnějším z nich je katedrála Sagrada Familia, která byla navržena architektem Antoniem Gaudím a bez zajímavosti není ani fakt, že její stavba ještě stále není dokončena.

Na východě Španělska se nachází Valencie. Kouzlo této oblasti spočívá v pestré směsici středověké a moderní architektury. Valencie se dokonce díky stavbě La Lonja de la Seda dostala na seznam světového dědictví UNESCO. Oblast Kastilie se zase celosvětově proslavila produkcí výborného červeného vína.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama