Leden 2014

Španělské skvosty

29. ledna 2014 v 18:07 Španělsko
Ten, kdo již někdy navštívil Španělsko, většinou potvrdí, že jde o nádhernou zemi plnou kontrastů. Do této země v jihozápadním cípu Evropy míří turisté nejčastěji kvůli strávení dovolené. Najdou se ale mezi nimi i tací, kteří před lenošením na pláži a koupáním dávají přednost poznávání nejen konkrétní země, kterou navštívili, avšak i její historie a kultury.

Španělsko se nachází na Pyrenejském poloostrově a dlouhodobě patří mezi nejnavštěvovanější evropské destinace. Své návštěvníky láká mimo jiné na vyhlášené katalánské víno, příjemné romantické procházky po písečných plážích táhnoucí se podél teplého šplouchajícího moře a pochopitelně též na velmi zachovalé památek z dob dávno minulých.

Kdo chce poznat opravdové Španělsko, musí navštívit hlavní město Madrid. Historické památky zde byly bohužel v průběhu věků ve většině zničeny a dochoval se tudíž pouze zlomek toho, co bylo v Madridu za prošlá staletí vybudováno. I tak se i madriďané snaží o znovuvzkříšení jeho kdysi slavných krás. Centrem veškerého dění ve městě bývá obvykle náměstí Puerta del Sol, které ožívá hlavně s příchodem soumraku. O věhlas Madridu se velmi zasloužil spisovatel Miguel de Cervantes a na jeho počest stojí ve městě pomník, jež připomíná nejen osobu spisovatele, ale i jeho známé postavy Dona Quiota a Sancho Panzu.