Přístav Varna

21. prosince 2013 v 23:16 |  Bulharsko
Bulharsko své návštěvníky často překvapuje nejen nádhernou přírodou, strmými útesy, čistým mořem, ale i svými horami. V Bulharsku čekají na turisty vstřícní lidé a velmi chutné jídlo. Na své si zde přijdou sportovní nadšenci, potápěči a golfisté. Dny strávené na vyhřátých plážích je pak možné zpestřit výletem do bulharského safari či navštívit některý ze zdejších aquaparků.

Třetím největším městem po Sofii a Plovdivu je Varna. U nás je velice dobře známá, neboť se jedná o oblíbený cíl pro letní dovolené. Do letoviska Varna jezdí převážně mladí lidé, protože zde probíhá během letní sezóny velké množství koncertů, festivalů a večerních párty na pláži.

Vzhled města Varna je podobného rázu jako bývají města u nás. Dále od moře se nacházejí rozlehlá sídliště, která se do jisté míry podobají těm našim. Však také mělo Bulharsko a tehdejší Československo hodně společného. Ve městě Varna je poměrně velká koncentrace automobilů. Pro někoho překvapením mohou být vzrostlé stromy v bulharských ulicích. Ty se nijak nestříhají ani neudržují, takže poměrně často zastiňují celá okna prvního patra okolních domů. Ale i tím je Bulharsko jedinečné.


Cenově je Varna, a vůbe celé Bulharsko, velmi přijatelná a její návštěva rozhodně nevytáhne z peněženky všechny peníze. Navíc když se poštěstí koupit zájezd do Bulharska s last minute slevou, i pořizovací cena může být hodně příznivá. Zmrzlina se pohybuje ve stejné cenové relaci jako u nás. A stejně jako u nás i zde platí, že čím dále od centra, tím jsou ceny přijatelnější. Dále od centra se dá dobrý oběd pořídit doslova za pár korun.

Z Varny je možné se lehce dostat do všech okolních turistických letovisek a naskýtá se tak možnost každý den podnikat jiný výlet. Kromě známých letovisek se dá dojet i do Pobiti kamni (Kamenného lesa). Ve Varně samotné zase stojí za projití park Primorskyj, v kterém lze zajít i do ZOO, delfinária či akvária Černého moře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama