Letovisko Sozopol

7. října 2013 v 21:04 |  Bulharsko
Malebné historické městečko Sozopol se nachází jen asi 35 kilometrů jižně od Burgasu. Během posledního desetiletí se stalo jedním z nejnavštěvovanějších letovisek v Bulharsku a letní letecké zájezdy do letovidska Sozopol jsou každým rokem stále žádanější.

Název Sozopol v překladu znamená "město spásy" a nejedna loď údajně nalezla v přístavu tohoto městečka útočiště před silnou bouří. V současnosti si jej ale oblíbili především turisté, kteří sem v září pravidelně jezdí na populární filmový festival Apollonia.

Přímo u nově vybudované moderní části města Sozopol se nacházejí dvě široké písčité pláže. Ty dosahují délky téměř jednoho kilometru a turisté si tak na nich mohou užívat dostatku prostoru a soukromí. Samozřejmostí je možnost zapůjčení lehátek a slunečníků. Akčnější jedinci mohou využít široké nabídky vodních sportů.


Mořské dno se v okolí Sozopolu ve většině případů svažuje od pláže velmi pozvolna, což ocení hlavně rodiny s malými dětmi. Skoro na každé pláži pak byly vybudovány atrakce v podobě tobogánů a skluzavek tak, aby se ti nejmenší rozhodně nenudili. Ve větší vzdálenosti od města začíná se zužující se pláží přibývat skal, které pak ještě dále nad pláží zcela převládnou.

Ve staré části města se nachází spousta úzkých křivolakých uliček plných původních domků. V jednom z nich bylo otevřeno archeologické muzeum s unikátní sbírku kamenných váz. Ve městečku pochopitelně nechybí řada apartmánů a hotelových komplexů, ve kterých jsou služby na vysoké úrovni.

Velkou výhodou letoviska Sozopol je velice dobré autobusové spojení s dalšími turistickými letovisky jako jsou Burgas, Djuni, Nesebr, Kiten a Primorsko. V případě delšího pobytu se tak naskýtá možnost poznat a prozkoumat velkou část bulharského pobřeží Černého moře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama