Září 2013

Bulharský Achtopol

2. září 2013 v 21:27 Bulharsko
Dříve byl Achtopol rybářskou vesnicí, která se postupem času rozrostla v malebné přímořské letovisko. Leží asi 80 km na jih od Burgasu poblíž hranic s Tureckem, na poloostrově na úpatí pohoří Strandža. Často se odsud pořádají výlety na území jižního souseda, nejčastěji samozřejmě do Istanbulu.

V místě dovolené v letovisku Achtopol jsou menší hospůdky a restaurace, kde mohou turisté směle ochutnat tradiční bulharskou výbornou kuchyni. Pokud v preferencích převládá sladké, stačí zajít do některé z kaváren nebo cukráren a ochutnat výborné dortíky nebo zmrzlinu. Je tu též často navštěvovaný ovocný trh, nejrůznější obchody, lékárna, bankomaty a poliklinika. Nachází se zde zkrátka vše, co je třeba ke strávení příjemné dovolené.

Prázdninové středisko pro zájezdy k moři Achtopol je situováno na břehu menší zátoky, která je obklopena útesy. Achtopol proto vyhledávají nejen rekreanti, kteří rádi lenoší u moře, ale též milovníci potápění a šnorchlování. Hlavní pláž má 2 km a je písečná s pozvolným vstupem do moře.