Malta podruhé

3. července 2013 v 16:40 |  Malta
Maltské souostroví tvoří dva velké ostrovy, Malta a Gozo, a pak několik menších ostrůvků, z nichž nejznámějším a největším je Comino.

Malta je 4x větším ostrovem než její severozápadní soused Gozo a na jeho území se nachází i hlavní město La Valetta. Na tomto ostrově turisté nejčastěji zaslechnou angličtinu, která je zde hojně využívána i mezi domorodci.

Na ostrově se nachází i megalitický komplex Ħaġar Qim, jehož počátky sahají celých 5000 do historie, do městečka Il-Mosta se jezdí především kvůli místnímu kostelu s poutavě vyzdobeným interiérem. V Mdině je k vidění jediná železniční stanice na ostrově a to Malta už téměř 100 let žádnou železnici nemá.


U jižního pobřeží se nachází oblast zvaná Blue Grotto. Jde o komplex několika mořských přírodních jeskyní, které jsou vyhledávány jak potápěči, tak turisty na lodích. Dokonce se zde natáčelo několik scén do populárního filmu Troja s Brad Pittem v hlavní roli.

Během transferu trajektem z Malty na sousední Gozo není možné si nevšimnout velké pevnosti právě na ostrůvku Comino. V jeho exteriérech se zase natáčely scény filmu Hrabě Monte Cristo. Comino bývá obydlené pouze v letní sezóně a jeho zvláštností je, že na ostrově údajně nežije jediná kočka.

Na Gozu se, na rozdíl od Malty, mluví především maltsky. Nejnavštěvovanějším místem na Gozu je Azurové okno. Jedná se o přírodní oblouk tyčící se téměř 20 metrů nad mořskou hladinou. I tato lokalita je mezi filmaři často vyhledávána a v její blízkosti se natáčel například Souboj Titánů nebo novější seriál Hra o trůny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama