Cala Ratjada

18. července 2013 v 15:29 |  Mallorca
Víte, co je to Cala Ratjada nebo-li zátoka rejnoků? Jde údajně o nejhezčí turistické středisko na středomořském ostrově Mallorca. Nachází se v severovýchodním cípu Mallorky a z dříve malé rybářské vesnice postupem času vyrostla rušná turistická oblast. Neztratila ovšem nic ze svého půvabu a vzhledem k cestovnímu ruchu se neustále rozvíjí.

Původně rybářská vesnička byla pojmenována podle stejnojmenné zátoky Cala Ratjada. A proč zrovna rejnočí zátoka? Název si vysloužila díky velmi dobrým podmínkám pro lov rejnoků. V dnešní době je sice Cala Ratjada známá spíše lovením langust, ale název inspirovaný rejnoky už jí zůstal.

Při procházkách po promenádě v městečku Cala Ratjada je cítit směsice vůní ryb, moře a soli. Téměř na každém kroku se nachází nějaká restaurace, kavárna, bar nebo podobný obchůdek, ve kterém je možné ochutnat nějakou místní specialitu.


Po obou stranách města Cala Ratjada se nacházejí písečné pláže, kde si na své přijdou milovníci nejrůznějších sportů. Nejmenší místní pláž nese název Cala Gat a byla pojmenována po kočkách, které se sem chodí vyhřívat na sluníčko. V oblasti jsou k dispozici tenisové kurty, golfové hřiště a řada možností vyzkoušet si některý z vodních sportů či potápění. Na severu pak leží ještě jedna písečnou pláž Cala Agulla s úchvatnými dunami a piniovým porostem.

Okolí letoviska přímo vyzývá k objevování. Stačí jen sednout na autobus či si vypůjčit kolo a začít poznávat. 5 kilometrů od Cala Ratjada se nalézá pevnost Capdepera, z které kdysi střežili oblast před drancováním pirátů. Necelých 6 km severně se pak rozkládá nejhezčí pláž Cala Mesquida. A pro ty zdatnější je tu zhruba 12 kilometrů vzdálená jeskyně Coves d´Arta.

Pro romantické večerní procházky lze využít dvoukilometrový borový lesík a dojít tak až k mysu Punta de Capdepera, nejvýchodnějšímu výběžku Mallorky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama