Menorca

6. června 2013 v 16:39 |  Mallorca
Křišťálově čisté moře, historické památky a nevídané přírodní bohatství. Ideální dovolená, co říkáte? To vše svým návštěvníkům nabízí Menorca, druhý největší baleárský ostrov. Její břehy jsou omývány Středozemním mořem a od Mallorcy ji dělí jen něco kolem 40 km.

Ostrov Menorca je plný zeleně, poutavých přírodních scenérií a úžasných pláží, ideálních pro letní dovolenou u moře. Velkou výhodou ostrova je jeho nedotčenost turistikou. Ceny za ubytování totiž bývají poměrně vysoké a z toho důvodu si dovolenou na Menorce nemůže dovolit každý. Přesto se však občas naskytne možnost pořídit zájezd na Menorcu s last minute slevou za velmi příznivou cenu.

Relativní nedotčenost ostrova Menorca turistikou ovšem rozhodně neznamená, že by byla na Menorce nuda. Například hlavní město Mahón, které je též přístavem, je velmi rušné a své návštěvníky rychle vtáhne do městského dění. K nákupům tu láká řada obchodů, za návštěvu stojí známý rybí trh nebo několik místních kostelů. V přístavu obvykle kotví obří výletní lodě, které tu často dělají přestávku při své plavbě.


Dalším městem, stojícím určitě za prohlídku, je Ciutadella. Z ní přímo dýchá španělský vliv a ve večerních hodinách stojí za vidění krásně nasvícené památky, jako například zdejší katedrála ze 14. století.

Menorca sle láká turisty především na své členité pobřeží a průzračně čisté moře, jež přímo vybízí ke koupání a k potápění. Většina menorských pláží se může chlubit modrou vlajkou za svou čistotu. Pláže jsou zde dlouhé i krátké, mají jemný či hrubý písek a tu svou si zde může vybrat opravdu každý.

Za nejkrásnější pláž na Menorce je považována je Cala en Porter, naopak nejdelší je pláž Son bou. Za tou je ale potřeba vydat se na jižní cíp ostrova a cesta z letovisek na severu může být pro někoho poněkud dlouhá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama