Kypr

17. června 2013 v 14:34 |  Kypr
Opalování na sluncem prohřátých plážích, koupání se v křišťálově čistém moři, plavby kolem pobřeží, golfové hřiště s působivým okolím, starověký Paphos, hlavní město Nikósie nebo pohoří Troodos - to vše čeká na návštěvníky ostrova Kypr. Není se tedy vůbec co divit, že dovolená na Kypru je rok od roku populárnější a žádanější.

Perla východního Středomoří (jak je také někdy Kypr nazýván) nabízí téměř ideální příležitosti pro odpočinek a relaxaci. Žádný turista by neměl během návštěvy Kypru vynechat výlet k Afroditině skále, kde podle bájné pověsti vystoupila bohyně lásky a krásy z mořských hlubin.

Turisté, kteří si chtějí řádně vychutnat nezapomenutelný výhled na kyperskou krajinu, by se měli vydat do pohoří Troodos. Zde na ně čekají zelenavé piniové lesy, chladivý vzduch nasycený vůní borovic a úchvatné panoramatické výhledy. Na obdivovatele historických památek zde čeká jeden z neslavnějších a nejbohatších klášterů na Kypru Kykko.


Během putování po horách zavedou stezky turisty jak k divokým vodopádům, tak i do zastrčených malebných vesniček. Naopak v hlavním městě Nikósii si lze prohlédnout takové významné historické památky jakými jsou archeologické muzeum, benátské hradby či katedrála sv. Jana.

Většina návštěvníků ale míří na Kypr za odpočinkem. Kyperské pláže jsou totiž vyhlášené. Nejznámější, a zřejmě i nejhezčí, je pláž Nissi Beach u Agia Napa. Rekreantům nabízí řady vodních sportů popřípadě nedaleký aquapark. Pozvolný vstup do moře je pak oblíben u rodin s dětmi.

Pláž dlouhá téměř 7 km je k nalezení nedaleko Limassolu, želvy je zase možné pozorovat na pláži Lara Beach, která se nachází nedaleko Paphosu.

Nejnavštěvovanějším místem na Kypru je ale archeologické naleziště starověkého Kourionu, nacházející se 19 km západně od Limassolu. Příjemně lze posedět v místním amfiteátru, odkud je krásný výhled na moře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama