Červen 2013

Zajímavá místa na Mallorce

19. června 2013 v 16:59 Mallorca
Mallorca je odjakživa místem, kde se setkával arabská kultura s evropským křesťanským vlivem. Ve 13. křesťanství převážilo pomyslné misky vah na svou stranu a jako živoucí důkaz tohoto vítězství může sloužit například proslulá katedrála světla La Seu. Ta byla postavena na základech hlavní mešity v v Palma de Mallorca.

I když se s její stavbou započalo již ve 13. století, dokončena byla teprve roku 1601. Téměř 400 let stavebních prací je ale na katedrále znát, v současnosti patří k nejkrásnějším sakrálním stavbám v Evropě a je dokonce jednou z největších gotických náboženských staveb na světě. Kromě své velikosti drží tato stavba v halvním měste ostrova Mallorca Palma de Mallorca ještě jeden světový primát. V jejím průčelí je totiž zabudováno údajně největší rozetové okno na světě. Sluneční paprsky, které prostupují oknem do interiéru katedrály, promítají na západní stěně katedrály, pozoruhodné barevné kreace. Vzhledem k poloze okna je světelné představení nejpůsobivější na počátku zimy v listopadu a koncem zimy v únoru. To sice nebude na ostrově úplně ideální počasí pro koupání, ale zase zde nenarazíte na davy turistů a k poznávání ostrova a hlavního města Palma je to ideální čas.

Kypr

17. června 2013 v 14:34 Kypr
Opalování na sluncem prohřátých plážích, koupání se v křišťálově čistém moři, plavby kolem pobřeží, golfové hřiště s působivým okolím, starověký Paphos, hlavní město Nikósie nebo pohoří Troodos - to vše čeká na návštěvníky ostrova Kypr. Není se tedy vůbec co divit, že dovolená na Kypru je rok od roku populárnější a žádanější.

Perla východního Středomoří (jak je také někdy Kypr nazýván) nabízí téměř ideální příležitosti pro odpočinek a relaxaci. Žádný turista by neměl během návštěvy Kypru vynechat výlet k Afroditině skále, kde podle bájné pověsti vystoupila bohyně lásky a krásy z mořských hlubin.

Turisté, kteří si chtějí řádně vychutnat nezapomenutelný výhled na kyperskou krajinu, by se měli vydat do pohoří Troodos. Zde na ně čekají zelenavé piniové lesy, chladivý vzduch nasycený vůní borovic a úchvatné panoramatické výhledy. Na obdivovatele historických památek zde čeká jeden z neslavnějších a nejbohatších klášterů na Kypru Kykko.

Menorca

6. června 2013 v 16:39 Mallorca
Křišťálově čisté moře, historické památky a nevídané přírodní bohatství. Ideální dovolená, co říkáte? To vše svým návštěvníkům nabízí Menorca, druhý největší baleárský ostrov. Její břehy jsou omývány Středozemním mořem a od Mallorcy ji dělí jen něco kolem 40 km.

Ostrov Menorca je plný zeleně, poutavých přírodních scenérií a úžasných pláží, ideálních pro letní dovolenou u moře. Velkou výhodou ostrova je jeho nedotčenost turistikou. Ceny za ubytování totiž bývají poměrně vysoké a z toho důvodu si dovolenou na Menorce nemůže dovolit každý. Přesto se však občas naskytne možnost pořídit zájezd na Menorcu s last minute slevou za velmi příznivou cenu.

Relativní nedotčenost ostrova Menorca turistikou ovšem rozhodně neznamená, že by byla na Menorce nuda. Například hlavní město Mahón, které je též přístavem, je velmi rušné a své návštěvníky rychle vtáhne do městského dění. K nákupům tu láká řada obchodů, za návštěvu stojí známý rybí trh nebo několik místních kostelů. V přístavu obvykle kotví obří výletní lodě, které tu často dělají přestávku při své plavbě.