Španělsko v kostce

3. května 2013 v 22:32 |  Španělsko
Španělsko patří již několik desetiletí k nejvýznamnějším turistickým zemím Evropy. Každý rok navštěvují jeho pobřežní letoviska na Pyrenejském poloostrově, stejně tak jako jako Kanárské ostrovy v Atlantiku a Baleárské ostrovy ve Středozemním moři miliony nadšených cestovatelů a turistů.

Jeho název pochází z latinského slova Hispania, které ve starověku označovalo dnešní Pyrenejský poloostrov. Geograficky sousedí s Portugalskem, Andorrou a Francií. Hlavním městem je Madrid, ve kterém žije více než 3.000.000 obyvatel. Spolu s Madridem patří k turisticky atraktivním místům ještě například hlavní katalánské město Barcelona, které leží na východním pobřeží a nebo Málaga na jihovýchodě. Dalšími městy, které stojí za zmínku, jsou třeba Valencie, Sevilla nebo Bilbao.


I přes značné architektonické a kulturní bohatství vděčí Španělsko svým příjmům z cestovního ruchu především svým středomořským plážím a stabilnímu slunečnému počasí v létě. Nejoblíbenější pláže se nacházejí na pobřežích Costa Brava, Dorada, Blanca a del Sol právě podél Středozemního moře.

Mezi turisty a rekreanty asi nejznámější pobřeží Costa Brava nabízí svým návštěvníkům jednoduchý způsob, jak spojit pohodovou dovolenou plnou relaxace a lenošení na pláži s návštěvou některého za zajímavých španělských měst díky nedaleké Barceloně. Z pobřežních letovisek patří Calella, Blanes nebo Lloret de Mar k těm nejnavštěvovanějším. Pobřeží Costa Blanca údajně získalo svůj název od bíle natřených domů.

Tajným tipem zkušených cestovatelů je Costa de Almería. Prvě zde najdete najdete vysoká pohoří kontrastující s dlouhými písečnými plážemi a zátokami. Chcete se během své dovolené především povalovat na pláži a odpočívat? Nebo chcete naopak být aktivní a sportovat? Sportovci a příznivci aktivní dovolené si zde totiž přijdou na své podle hesla nic není nemožné. Mezi oblíbené zdejší vodní sporty patří surfing a windsurfing, vodní lyžování, plachtění, potápění a šnorchlování, mořská kanoistika a mnoho dalších.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jirova jirova | E-mail | 1. června 2013 v 19:27 | Reagovat

Odvaha.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama