Siam Park, Tenerife

5. května 2013 v 21:09 |  Kanárské ostrovy
Hledáte největší Aqua Park v Evropě? Pak vaši cestu směřujte na jih Tenerife. Tak naleznete park, který byl otevřen v roce 2008 a má rozlohu neuvěřitelných 185.000 metrů čtverečních. Vstupné se pohybuje kolem 28 eur za dospělou osobu a 18 euro za dítě.

Siam Park je opravdu velkolepý vodní park, který se při stavbě inspiroval starým Thajskem. Otevření se dokonce účastnila thajská princezna.

Dobrodružství zde můžete prožívat uprostřed ztracených měst, na tropických ostrovech a písečných plážích. Siam Park je zkrátka jedinečný. Nejednoho turistu překvapí skryté jeskyně, vodopády, mosty, vodní kanály či tunely, které spojují všech 25 budov v thajském stylu.


Nejznámější atrakcí Siam Parku je Tower of Power, která vás ohromí velkou řadou skluzavek, bazénů a tobogánů. Další oblíbenou atrakcí je Tempa, ve které se tvoří až 3 metrové vlny, na kterých se můžou začínající surfaři naučit či vyzkoušet různé akrobatické kousky.

Zapomenout zajít byste neměli ani na Rio Lento. Jde o jakousi divokou řeku táhnoucí se po celé délce Siam Parku, po které budete moci proplouvat skrz džungli parku na gumových člunech.

Na odvážnější dobrodruhy tu čeká 20-ti metrová skluzavka zvaná Kamikatze. Nejde ale jen tak o obyčejnou skluzavku. Při jejím sjezdu se vrhnete přímo do bazénu mezi aligátory, od kterých vás bude dělit jen akrylátové sklo.

Příznivci zvířat si zde přijdou také na své, setkat se zde můžete s lachtany, již zmíněnými aligátory nebo s 30 000 tropických rybek. Kdo bude trávit svou dovolenou na Tenerife, určitě by neměl Siam Park minout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama