Sardinie

22. května 2013 v 9:56 |  Itálie
Na druhém největším ostrově Středozemního moře, Sardinii, začíná sezóna v průběhu měsíce května. Sluneční svit nabývá pomalu na intenzitě a představa romantických a liduprázdných pláží, skalisek a šplouchajícího moře láká na tento ostrov, ležící západně od Apeninského poloostrova, nejednoho turistu.

Jenže až začátkem 60. letech minulého století se povedlo na Sardinii vymýtit malárii a teprve od té doby si mohla začít budovat oblibu u turistů. Ti zde mohou trávit zasloužený čas odpočinku lenošením na plážích Středozemního a Tyrhénského moře.

Zdejší podnebí je středomořské a průměrné teploty v průběhu celého roku se pohybují kolem 14 - 20 stupni Celsia. V období jara a podzimu je ale třeba počítat s poměrně silnými větry.


Sardinie je doslova poseta spoustou krásným pláží. Ta nejznámější se nachází na severovýchodě ostrova a nese působivý název Costa Smeralda (Smaragdové pobřeží). Pláže na ostrově Sardinie v mnohém připomínají pláže Karibiku a dokonce se zde vyskytují hejna volně žijících plameňáků.

Ostrov Sardinie si oblíbili především milovníci pěší turistiky, kteří sem cestují hlavně kvůli nedotčené přírodě. Atraktivním a hojně navštěvovaným místem je národní park Parco Nazionale del Golfo di Orosei e del Gennargentu, kde se nachází i nejvyšší vrchol ostrova Punta La Marmora.

Typickou zvláštností Sardinie, kterou lze nalézt pouze tady, jsou zdejší nuraghy. Na ostrově jich je rozeseto téměř 7.000! Jedná se o kruhovité stavby tvořené balvany, jejichž stáří je odhadováno na 3.500 let. Jsou sestaveny z velkých kamenů, které jsou poskládány těsně vedle sebe bez jakéhokoli pojiva. A i tak zde bez problémů přežívají v drsném přímořském podnebí tisíce let.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama