Portugalské Algarve

9. května 2013 v 13:54 |  Portugalsko
Pokud byste chtěli svou letošní dovolenou strávit úplně na konci Evropy, budete se muset vydat na dlouhou cestu přes Německo, Franci a Španělsko až do Portugalska. Geografickým koncem Evropy totiž bývá nazýváno jihoportugalské Algarve. Turisticky velmi oblíbená oblast nabízí především krásné pláže, příjemné klima po celý rok a vyhlášenou portugalskou kuchyni.

Pravdou je, že v nabídce zájezdů českých cestovních kanceláří Algarve zatím moc nefiguruje. U našich západních sousedů je tomu ale jinak, neboť Portugalsko se mezi německými turisty těší již několik let velké oblibě. Široká škála hotelů všech druhů i luxusu láká k relaxaci a pohodové dovolené. Vybírat ubytování je možné nejen ve známých letoviscích, jako jsou Albufeira, Faro, Praia da Luz, Tavira nebo Lagos, ale i v mnoha dalších, zatím tolik nenavštěvovaných, prázdninových střediscích na Algarve.


Největším lákadlem pro turisty mířící do Portugalska na Algarve jsou bezpochyby nádherné bílé pláže, které se táhnou téměř po celé délce jižní pobřeží a nabízí dostatek prostoru pro slunění a lenošení u moře. V pomyslném středu celé oblasti leží město Faro, ve kterém se nachází i mezinárodní letiště. Spojení s městským centrem zajišťují místní autobusy, které jezdí prakticky každou půlhodinu.

Na milovníky zábavy a nočního života čekají v Algarve vyhlášené diskotéky, které jsou známé po celém Portugalsku. Za zábavou však nevyrážejte dříve než po půlnoci, neboť mnohé podniky otevírají až kolem jedné či druhé hodiny. Pokud máte naopak spíše rádi procházky a poznávání památek, určitě stojí za to absolvovat prohlídku historického centra města.

Asi 30 kilometrů západně od Fara leží Albufeira. Toto turistické centrum zažívá od konce druhé světové války dovolenkový boom a nedaleko od města se nachází několik známých pláží. Ty nejznámější jsou Praia de Balaia, Praia de Castelo nebo Praia de Maria Luisa.

Pro gurmány je během návštěvy Portugalska téměř povinností ochutnat plody moře, upravované místními kuchaři na desítky způsobů, nebo zdejší víno, které je známé nejen po Algarve, ale též po celém Portugalsku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama