Maltské souostroví

16. května 2013 v 15:41 |  Malta
Co je Malta? Malý ostrůvek uprostřed Středozemního moře na pomezí různých kultur a světů. Ostrov s tisíciletou tradicí sahající až do 5. století před naším letopočtem. Ostrov, který v průběhu věků střídavě ovládalo více než 10 říší či zemí. A v neposlední řadě je Malta též ostrovem, jež jeho poloha v dobách míru předurčila k cestování a poznávání.

Bohužel je pravdou, že při kvůli cestě na Maltu budete muset sáhnout trochu hlouběji do peněženky. Odměnou vám ale bude možnost strávit pobyt na tomto středomořském ostrově jak na nějakém klidném místě, kde nebudete nikým a ničím rušeni, tak v rušném městě v severovýchodní části ostrova. Další možnou alternativou jsou hotely nedalekém ostrově Gozo. Gozo mimochodem v překladu znamená radost a štěstí a na tomto ostrůvku je velmi oblíbený odpočinek na pláži Ramla I-Hamra s červeným pískem.


Vzhledem k výhodné poloze ostrova Malta mezi Afrikou a Evropou je možné sem cestovat v průběhu celého roku a vždy tu bude na návštěvníky čekat příjemné počasí a téměř letní telploty vzduch. Výhodou pro návštěvníky takhle malého ostrova, jakým je Malta, je skutečnost, že to budou mít všude blízko. Jeho celková rozloha činí něco málo přes 300 km2.

Pro milovníky relaxace a pasivního odpočinku nabízí Malta ke slunění ty nejkrásnější pláže, které jsou pro relaxaci jako stvořené. Turisté se tu ale jen poskrovnu setkají s písečnými plážemi, většinu pláží totiž tvoří skaliska.

Na to, jak je ostrov Malta malý, nabízí svým návštěvníkům opravdu mnoho. Objevování více než 7.000 let staré historie a kulturních památek je zážitkem, který sem lákají turisty z celého světa. Všude se lze bez problémů dostat místní veřejnou dopravou, která je navíc za velmi příznivé ceny.

Maltská kuchyně je ovlivněna snad všemi národy, které se kdy na Maltě vyskytovaly. Návštěvníci tak mohou ochutnat jak něco z kuchyně evropské, tak i tradiční arabské pokrmy. Nezapomenutelné večery pak mohou strávit v místních čínských, indických nebo thajských restauracích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama