Letovisko Černomorec

29. května 2013 v 16:08 |  Bulharsko
Poměrně klidné a zatím ne příliš známé bulharské letovisko Černomorec se nachází na poloostrově na jižní straně Burgaského zálivu a asi 20 kilometrů od Burgasu. Velké oblibě se toto středisko těší hlavně mezi českými turisty, kteří sem jezdí v hojném počtu. Z malé vesničky tak časem vyrostlo oblíbené turistické středisko.

A proč tolik turistů volí právě dovolenou v Černomorci? Důvodem bude s nějvětší pravděpodobností skvělá atmosféra a krásná příroda, kvůli které se sem vyznavači rekreační pěší turistiky rádi vrací. Velkou výhodou jsou především příznivé ceny, za něž se tu návštěvníci mohou stravovat ve zdejších příjemných restauracích a kavárnách. Černomorec je na české turisty velmi dobře připravený a tak jsou ve většině restaurací k dispozici jídelníčky a nabídky v českém jazyce.


Letovisko Černomorec je znalci doporučováno především těm turistům, kteří hledají na dovolené v Bulharsku hlavně klid a pohodu. Podobně je malebný Černomorec doporučován rodinám s dětmi, které ocení pozvolný vstup do moře. Nachází se tu hned 4 hlavní písečné pláže a každá z nich je trochu jiná. Ani v sezóně nebývají pláže přelidněné a nebývá problém zajistit si u moře kousek soukromí. To ale v žádném případě neznamená, že zde nejsou žádné obchody, trhy a dokonce i hospůdky a diskotéky, na něž je možno ve večerních hodinách zavítat.

Zdejší hotely nejsou nikterak rozlehlé, ale i tak poskytují svým hostům veškerý komfort, který při svém vycestování potřebují. Všemu vévodí pohoří Strážna Planina, které zde mísí horský vzduch s mořským a přispívá k blahodárnému pročištění plic. Ve velkém jsou zde využívány půjčovny skútrů a šlapadel.

Během svém pobytu je možné podniknout výlety autobusem do nedalekého Burgasu či Sozopolu s rozsáhlým historickým centrem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama