Co o dovolené v Bulharsku?

12. května 2013 v 18:58 |  Bulharsko
Dovolená v Bulharsku patří mezi českými turisty již několik desetiletí k jedné z nejoblíbenější a i letos se vydají do této balkánské země tisíce turistů nejen z Čech. Před nějakými 30 lety se jednalo o jednu z mála zemí, kam bylo cestování povoleno a ve které si turisté museli posouvat hodinky o hodinu vpřed.

Bulharsko je od roku 2007 členem Evropské unie a již od roku 2004 členem NATO. Ale na středoevropana zde čeká úplně odlišná kultura než na kterou je zvyklý. Důvodem je především pravoslavná víra, kterou v Bulharsku vyznává většina obyvatel. Setkat se tu je samozřejmě možné i s menšinami, jako jsou Turci či Romové. Hlavním městem je Sofie s téměř 1,5 milionem obyvatel.

A i když by se našinci mohlo zdát, že Bulharsko toho k vidění moc nenabízí, opak je pravdou! Bulharsko je na evropské poměry rozsáhlá země a najdete tu stovky turisticky atraktivních míst. Nalézá se tady dokonce 9 míst, která jsou zapsaná na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Turisté zde mohou obdivovat jak skvosty historické architektury, tak všudypřítomné přírodní výtvory.


A jaká místa stojí v destinaci Bulharsko za návštěvu? Vaše cesta by měla určitě vést do historického městečka Nesebar na pobřeží, jehož okolí je v současnosti asi nejoblíbenějším místem pro dovolenou z celého pobřeží Černého moře. Dalším zajímavým cílem je thrácká hrobka ve Sveštari, kde je k vidění deset ženských těl vytesaných přímo do kamenné stěny hrobky.

Pokud patříte naopak k milovníkům přírody a chcete si na nějaký čas odpočinout od ruchu a shonu velkých měst, určitě navštivte národní park Pirin. Ten se nachází na jihozápadě Bulharska a mimo jiné se tady můžete kochat okolní krajinou z výšky téměř 3.000 metrů z hory Pirin. Pokud se budete nacházet v okolí Varny, pobyt v Bulharsku si můžete zpestřit i vycházkou v rozsáhlém městském parku. Najdete tu mimo jiné i ZOO s delfináriem a muzeum.

Letní sezóna v Bulharsku začíná v květnu a trvá až do září. A právě během tohoto období lze na pobřeží vyzkoušet řadu vodních sportů a nejrůznějších atrakcí. Bulharské pobřeží se táhne v délce téměř 400 kilometrů a najdete tu krásné písečné pláže s obdivuhodně čistým mořem, které překvapilo již nejednoho turistu svou čistotou. Tak schválně, kdo z vás by nechtěl pár dní relaxovat při pobřeží Černého moře uprostřed tak krásné země, jakou je Bulharsko?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama